KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Färgetsningar 13316521
nr 1331 6521
Servulo Esmeraldo
(1929-2017), Brasilien
Färgetsningar, 2 st, Signerade 43/50 respektive EA. Oramade lösa blad. Motivet: 19x17 cm. Bladets mått: 38x28 cm
Sérvulo Esmeraldo, brasiliansk konstnär född 1929, död 2017.
Utrop:
500 kr
Såld:
300 kr
måndag 1 juni 2020
kl 19:38:33
1/6 19:27:53
Servulo Esmeraldo
Läs mer om Servulo Esmeraldo